Noc Zawodowców

• Opublikowano: niedziela, 06 październik 2019 13:18

W dniu 4 października grupa uczniów klas 8 uczestniczyła w "Nocy Zawodowców 2019 Edycja 2.0". Impreza odbyła się w Zespole Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu.
Współorganizatorem nocy było Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie oraz Cech Rzemiosł Różnych w Rawiczu. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak.

Podczas Nocy Zawodowców uczniowie mogli skorzystać z bezpłatnych warsztatów garncarskich, zapoznać się z zawodami m.in. technik żywienia i usług gastronomicznych, teleinformatyk, elektryk, cukiernik, stolarz, mechanik samochodowy, budowlaniec, fryzjer, handlowiec, itp.

Kolejną atrakcją nocy były pokazy firm z terenu Powiatu Rawickiego m.in. Zakład Rzeźnicko - Wędliniarski Tadeusz Szczepaniak prezentujący stoisko z degustacją wędlin, Schaltbau RAWAG Sp. z. o. o. z symulatorem/ makietą wagonu, Zakład Fryzjerski Venecja prezentujący pokaz fryzur, FERRPOL Bracia Matuszewscy (stoisko komputerowe z symulatorem procesu obróbki), Lakiernictwo Sierakowscy - stoisko z lakierowaniem samochodu.
W trackie całego wydarzenia uczniowie mogli skorzystać z konsultacji z doradcami zawodowymi i pedagogami, obejrzeć filmy promujące zawody. Wszyscy uczestnicy wydarzenia otrzymali poczęstunek.

"Noc Zawodowców 2019 Edycja 2.0" była okazją do spotkań i rozmów z nauczycielami oraz uczniami kształcącymi się w różnych zawodach, ale przede wszystkim do bezpośredniego kontaktu z pracodawcami.