Obchody "Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia"

  • Opublikowano: środa, 09 październik 2019 09:56

       W tym roku szkolnym, po raz kolejny nasza szkoła przyłączyła się do akcji

"Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia"

Uprzednio, dnia 25 września uczniowie zostali zapoznani z Harmonogramem obchodów . Już od czwartku wszyscy świetnie bawili się tabliczką mnożenia poprzez odgadywanie Hasła Dnia I Odzewu.Każdy miał możliwość utrwalenia tabliczki mnożenia, gdyż na korytarzach szkoły rozwieszone były kolorowe kartki z tabliczką mnożenia.


    W naszej szkole "Swiatowy Dzień Tabliczki Mnożenia" obchodziliśmy dnia 1.10.2019 r.
      Na pierwszej lekcji w klasach 4-8 odbyła się krótka kartkówka z tabliczki mnożenia w celu wyłonienia Mistrza Tabliczki Mnożenia oraz porównania wśród klas znajomości tabliczki mnożenia.
W tym dniu, na korytarzu szkolnym Komisje Egzaminacyjne, w skład których wchodzili uczniowie sprawdzały umiejętność szybkiego orientowania się w tabliczce mnożenia. W ten sposób można było zdobyć tytuł : „Eksperta Tabliczki Mnożenia” i uzyskać ocenę za aktywność.


Kolejnym naszym działaniem były Patrole egzaminacyjne, które sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia i dzielenia wśród mieszkańców gminy Jutrosin. W większości wszyscy dość dobrze pamiętali tabliczkę mnożenia. Akcja cieszyła się aprobatą wśród egzaminowanych osób.

W wyniku dalszego etapu konkursu, wyłoniono "Mistrza Tabliczki Mnożenia"


        Dnia 8 października dokonano podsumowania "Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia".

Tytuł " Mistrza Tabliczki mnożenia" wśród klas 4-5 uzyskał Marek Zyber z kl. 5a, a z klas 6-8 Piotr May z klasy 7b.  

 

.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się wyniki uzyskane przez poszczególne klasy. Są one wnioskiem do dalszej pracy dla uczniów i nauczycieli.

Wszystkim gratulujemy
Zespół matematyków w SP