11.02.2020 - Dzień Bezpiecznego Internetu

  • Opublikowano: poniedziałek, 10 luty 2020 07:10

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział kampanii Dnia Bezpiecznego Internetu.

Podczas tegorocznych obchodów zachęcaliśmy wszystkich do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Zwracaliśmy także szczególną uwagę na istotę współpracy pomiędzy różnymi sektorami przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań internetu, promocję tolerancji.

     

11 lutego uczniowie starszych klas naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach profilaktyczno-wychowawczych związanych z ich aktywnością w sieci.
W pierwszej części zaprezentowano 3 filmy dotyczące relacji osób poszkodowanych, skrzywdzonych przez kolegów i koleżanki w Internecie. Najbardziej uczniom utkwił w pamięci film o Mimi, którą wszyscy podejrzewali o prowadzenie bloga. Okazało się, że to jej koleżanka i kolega byli za to odpowiedzialni. Kolejne dwie relacje dotyczyły fotek, które młodzież umieszcza w sieci. Te zdjęcia przyczyniły się do kłopotów w szkole, koledzy i koleżanki byli bezwzględni, wyśmiewali, wyszydzali ich.


      Drugą cześć prowadziła pani aspirant Beata Jarczewska (rzecznik rawickiej policji). Pani rzecznik zwróciła uwagę młodzieży, że w sieci nie są anonimowi, sprawca pozostawia po sobie ślady. Omówiła kary, które grożą agresorom internetowym.


           

W naszej szkole zostały również przygotowane zajęcia interaktywne dla klas 1 – 4, klasa 4a wraz z wychowawcą panem Waldemarem Sworowskim , SU przygotował gazetkę na temat niebezpieczeństwa w sieci...Pogadanki, wspólne dyskusje i oaz filmy Sieciaki pozwoliły dzieciom zapoznać się z zagrożeniami jakie w dzisiejszych czasach stwarza internet ale uczniowie Poznali również zalety internetu....
       

 

 

Podczas tegorocznych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu zachęcano  do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Zwracano  szczególną uwagę na istotę współpracy pomiędzy różnymi sektorami przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań internetu, promocję tolerancji.

 

Koordynator działań:


Jacek Kubinka, Joanna Głowacz