Wizyta w Bibliotece Miejskiej

• Opublikowano: piątek, 22 listopad 2019 11:11

W dniu 19.11.2019r. uczniowie uczęszczający na świetlice szkolną udali się z wizytą do biblioteki miejskiej, gdzie odbyli lekcję biblioteczną. Tematem spotkania było zapoznanie się z ptakami Polski. Spotkanie w bibliotece nie mogło odbyć się bez głośnego czytania. Z wielkim zainteresowaniem uczniowie wysłuchali fragmentów książki pt.: „Drapieżniki”, sami też chętnie czytali. Pani bibliotekarka przygotowała mnóstwo informacji w formie zagadek, dotyczących ptaków - miejsca życia , żerowania czy ubarwienia. Na koniec uczniowie wykonali pracę plastyczna - „Wesoły Gawron”

Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Do szkoły wróciliśmy zadowoleni, uśmiechnięci i bogatsi o nowe czytelnicze doświadczenia.

• Opublikowano: piątek, 22 listopad 2019 10:59

Świetlica w Szkole Podstawowej im.Władysława Bartkowiaka w Jutrosinie pełni funkcje opiekuńczo - wychowawczą. Służy dzieciom zarówno przed rozpoczęciem zajęć dydaktycznych jak również po zakończonych lekcjach, gdy dzieci czekają na autobus bądź rodziców. Niektóre dzieci spędzają tu średnio 4 -5 godzin a więc bardzo dużo czasu.

Podczas pobytu na świetlicy dzieci mają możliwość odrobić lekcje, odpocząć czy wykonać pracę plastyczną. Najchętniej jednak dzieci spędzają czas na zabawach manualnych - klocki, gry planszowe. Obecnie zabawki, które posiadamy są juz wyeksploatowane i stare, niestety szkoły nie stać na remont świetlicy (a jest niezbedny)a co dopiero na jej wyposażenie. W związku z tym chętnie podejmujemy różnorakie działania mające na celu wyposażenie świetlicy, by stworzyć miejsce, w którym uczniowie będą chętnie spędzać czas i które będzie kojarzyło się z bezpieczeństwem i mile spędzonym czasem obfitującym w dobrą zabawę.

Playroom byłby idealnym rozwiązaniem naszych problemów.

Wiosenny spacer

• Opublikowano: czwartek, 24 maj 2018 11:23

27 kwietnia br. wychowankowie świetlicy szkolnej  spacerowali ulicami Jutrosina. Malownicza trasa  wiodła w kierunku Szymonek. Celem spaceru było przybliżenie przyrodniczych wartości oraz walorów krajobrazowych naszej okolicy, a także nauka zaplatania wianka. Gorączkowo przystąpiliśmy do zrywania kwiatów, by następnie pieczołowicie zabrać się za rzemiosło.

Śmiechom, żartom i dobrej zabawie nie było końca. Wszyscy w wyśmienitych humorach powróciliśmy do szkoły.

Wielkanocne spotkanie w bibliotece

• Opublikowano: czwartek, 24 maj 2018 11:22

Dnia 17.03.2018r. uczniowie udali się do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Jutrosinie na przedświąteczna wizytę o tematyce „Tradycje wielkanocne w naszym domu”. Dzieci wysłuchały bajki oraz odpowiadały na pytania do przeczytanego tekstu, a następnie rozmawiały z Panią Kamilą na temat tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Na koniec spotkania uczniowie wykonali pracę plastyczną - baranek wielkanocny.

Za poświęcony czas i niezwykle interesujące spotkanie,  dziękujemy.

Uczniowie i wychowawcy  świetlicy