Świąteczne pierniczki

• Opublikowano: środa, 22 styczeń 2020 10:08

Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z pieczeniem pierniczków i ich zapachem. Dzieci uczęszczające na świetlicę  postanowiły trochę tego magicznego, świątecznego zapachu wnieść do szkoły. W dniu 9 grudnia 2019 roku w szkole miało miejsce wielkie dekorowanie świątecznych pierników. W miłej (i nieco gwarnej) atmosferze uczniowie przygotowali akcesoria potrzebne do zdobienia smakołyków.

Ta kulinarna zabawa zaowocowała również nawiązaniem koleżeńskich relacji między uczniami. Pomysłów na najpiękniej udekorowany piernik było tysiące a ich efekt można zobaczyć na zdjęciach.

• Opublikowano: środa, 22 styczeń 2020 10:07

Z okazji Mikołajek dzieci wykonały  portrety Świętego, kolorowały obrazki konturowe, następnie bawiliśmy sie przy muzyce a na koniec obejrzeliśmy film pt.: „Grinch. Świąt nie będzie

Dzisiejszy dzień dostarczyły wszystkim wiele radości i uśmiechu.

• Opublikowano: środa, 22 styczeń 2020 10:06

Któż nie chciałby poznać swojej przyszłość? Kim będzie, co przydarzy się mu w przyszłym roku? Czas andrzejek to właśnie moment, w którym możemy sobie powróżyć. To wieczór przed rozpoczęciem Adwentu - ostatnia okazja do hucznej zabawy.  Andrzejki to zabawa, i dla starszych, i dla młodszych.

W dniu 29 listopada dzieci poznały tradycje związane z tym świętem. Największe zainteresowanie, oczywiście, wzbudziły wróżby. Chętni uczniowie z niecierpliwością przekłuwali papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii. Losowali karteczki, z których można było odczytać swój zawód. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły dzieciom wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy.

Pamiętajmy, że przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić !!! Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych!

Anna Trojanowska

„Śpieszmy się kochać ludzi…”

• Opublikowano: środa, 22 styczeń 2020 10:05

„Śpieszmy się kochać  ludzi…” - wyjście na cmentarz

„Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
zostaną po nich buty i telefon głuchy
tylko co nieważne jak krowa się wlecze
najważniejsze tak prędkie że nagle się staje
potem cisza normalna więc całkiem nieznośna
jak czystość urodzona najprościej z rozpaczy
kiedy myślimy o kimś zostając bez niego”

(ks. Jan Twardowski)

Tradycyjnie - z okazji uroczystości Wszystkich Świętych - wszyscy uczniowie świetlicy szkolnej, odwiedzili cmentarz parafialny.

Tam zapalili  znicze na grobach swoich bliskich, a także  zmarłego patrona szkoły - grobie Władysława Bartkowiaka, jak również mogile księdza Kazimierza Białka, który był proboszczem naszej parafii w latach 2003-2013.

Chwilą modlitwy i  skupienia uczniowie uczcili pamięć o zmarłych.

Anna Trojanowska

Kim zostanę jak dorosnę? Patrz ,,realnie” i wybierz ,,mądrze”

• Opublikowano: środa, 22 styczeń 2020 10:04

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery dzieci  na zajęciach poznawały zawody wykorzystując w tym celu kolorowe układanki. Określić, co robi lekarz czy pielęgniarka, jest łatwo, jednak znaleźć atrybuty dla listonosza, mechanika samochodowego czy rolnika nie było juz tak łatwo.

Efektem przeprowadzonych działań w ramach OTK jest wiedza dzieci na temat poznanych zawodów. Dzieci potrafią opowiadać o czynnościach wykonywanych przez osoby wykonujące poznane zawody, rozpoznają zawody na podstawie charakteryzujących je rekwizytów, opowiadają o swoim wymarzonym zawodzie.