• slide1.jpg
  • slide2.jpg
  • slide3.jpg
  • slide4.jpg
  • slide5.jpg
  • slide6.jpg

Profilaktyka dla najmłodszych

   Dzięki temu, że uczniowie klas młodszych uczęszczają do szkoły, udało się zorganizować dla nich zajęcia profilaktyczne w formie warsztatowej. Zajęcia przeprowadzone zostały przez osoby z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie socjoterapii . Ciekawa tematyka skierowana została do wszystkich grup wiekowych. W lutym uczniowie klas drugich, a w marcu uczniowie klas pierwszych  mieli okazję porozmawiać o emocjach: nauczyć się je nazywać i rozróżniać, po to aby łatwiej im było nad nimi zapanować.

    Zajęcia "Lawina emocji- czyli co nam w duszy gra?"  oraz „ Emocje” miały na celu próbę poszukania odpowiedzi na pytanie: „Jak radzę sobie z trudnymi emocjami?”  oraz pokazanie dzieciom sposobów na rozładowanie trudnych emocji.

   Klasy drugie wzięły udział w zajęciach o intrygującym tytule: „Cukierki”. Jest to program wprowadzający najmłodszych w tematykę uzależniania się od substancji. Przede wszystkim zwraca jednak uwagę na kontakt z tajemniczymi przyjaciółmi, którzy nabierają dzieci częstując ich na przykład cukierkami.

   Trzecioklasiści w trakcie zajęć „Przemoc to niemoc!” szukali przyczyn i skutków występowania agresji i przemocy wśród rówieśników oraz poznali sposoby radzenia sobie ze złością. Natomiast podczas spotkania „W krainie Net” mogli dowiedzieć się jakie sztuczki mają internetowi (nie)przyjaciele i jakie są zasady higienicznego korzystania z mediów.

Dla uczniów wszystkie zajęcia były  ciekawym doświadczeniem i mam nadzieję, że przekazane na nich informacje będą umieli wykorzystać w codziennych sytuacjach.

                                                                                    Pedagog szkolny