• slide1.jpg
  • slide2.jpg
  • slide3.jpg
  • slide4.jpg
  • slide5.jpg
  • slide6.jpg

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie i Nauczyciele

                                                                                                                                                  Jutrosin 23.03.2021

     Jutro minie rok od momentu wejścia w życie Rozporządzenie Ministra Edukacji w sprawie kształcenia zdalnego. Była  to reakcja na sytuację pandemii w Polsce, związanej z koronawirusem. Dziś bardzo chcielibyśmy aby sytuacja epidemiologiczna była już unormowana i wróciła do normalności. Niestety tak się nie dzieje i wszyscy musimy uzbroić się w cierpliwość w walce z niewidzialnym wrogiem.

    Nauczyciele naszej szkoły, mając na uwadze dobro swoich uczniów, z początkiem zawieszenia zajęć bez wahania podjęli trud zapewnienia kontaktu ze swoimi wychowankami. Angażując swoje osobiste zasoby, poszukują i dostosowują materiały edukacyjne indywidualnie dla każdego ucznia, by podtrzymać aktywność szkolną. Jest to niezwykłe wyzwanie dla pedagogów, które nie powiedzie się bez Państwa współdziałania, wsparcia i dobrej komunikacji. Wiemy, że dla wielu dzieci sytuacja nauki w domu jest trudna do zaakceptowania, łamiąca schematy, które są tak istotne dla uczniów. Dlatego ważne są dla nas sygnały płynące od Państwa, by propozycje zadań były realne do wykonania, nie stwarzały efektu przeciążenia nauką, frustracji, zniechęcenia. Ważne jest, by uczeń miał poczucie dobrze spełnionego obowiązku, zaspokojenia swoich zainteresowań i potrzeb poznawczych. Proszę wszystkich rodziców, by byli w kontakcie z wychowawcami, którzy zadbają o organizację kształcenia. Do dyspozycji pozostają też członkowie Zespołu ds. organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

    Chcąc mieć realny wpływ na to jak wygląda nauka w Naszej Szkole zachęcam Rodziców i Uczniów  do wzięcia udziału w ankiecie, której wyniki udoskonalą naszą pracę, wskażą słabe i mocne strony, pozwolą nam wesprzeć Was drodzy Uczniowie i Rodzice w chwilach zwątpienia i rezygnacji.

Ankieta zostanie dla Rodziców, Uczniów i Nauczycieli zostanie wysłana za pośrednictwem e- dziennika Vulcan .

 

                                                                                                           Dominika Ugorek, Anna Jamroży