• slide1.jpg
  • slide2.jpg
  • slide3.jpg
  • slide4.jpg
  • slide5.jpg
  • slide6.jpg

Palić, nie palić - oto jest pytanie?

    Konkurs przeznaczony dla uczniów klas 5 w ramach Programu Palić nie palić, który ma za zadanie edukować młodzież o skutkach sięgania po różnorodne używki.
Tegoroczne zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu prezentacji multimedialnej na temat szkodliwości palenia tytoniu i inhalowania e-papierosów.

     Celem konkursu było opracowanie prezentacji pod hasłem ,,Palić, nie palić – oto jest pytanie?” która propaguje zdrowy styl życia wolny od palenia tytoniu i inhalowania e-papierosów, poszerzenie wiedzy uczniów na temat składu papierosów i e-papierosów, ich wpływu na organizm nastolatka i osoby dorosłej oraz negatywnych skutków palenia tytoniu i używania e-papierosów (zdrowotnych, społecznych, ekonomicznych), promowanie niepalenia i nieużywanie e-papierosów szczególnie w środowisku młodzieży szkolnej i kształtowanie postawy asertywnej wobec osób palących tytoń i inhalujących e-papierosy.

Dnia 27.04.2021 r. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rawiczu rozstrzygnął etap powiatowy konkursu pt. „Palić nie palić – oto jest pytanie?”.

Komisja  Konkursowa  przyznała:

       I  miejsce- Marek Ferens  ze  Szkoły  Podstawowej  w Gościejewicach,

      II  miejsce – Sandra Tatarek ze Szkoły  Podstawowej  w Pakosławiu,

      III miejsce- Natalia Pawlicka ze Szkoły Podstawowej w Jutrosinie.

   

Natalii Pawlickiej - uczennicy klasy 5a oraz p.W. Swornowskiemu, który przyłączył się do organizacji etapu szkolnego serdecznie gratulujemy!

Zachęcamy do obejrzenia powyższej prezentacji.