• slide1.jpg
  • slide2.jpg
  • slide3.jpg
  • slide4.jpg
  • slide5.jpg
  • slide6.jpg

MAM SIĘ DOBRZE!

   Dzięki współpracy z Fundacją rodziny Duda im. Maksymiliana Duda udało się w naszej szkole przeprowadzić warsztaty w ramach projektu: „Mam się dobrze czyli jak sobie radzić w zmieniającej się rzeczywistości” . Warsztaty skierowane były dla uczniów klas ósmych, a prowadziła je trenerka pani Gosia Sypniewska-Abramek.
   Z informacji przekazanych przez trenera: „celem warsztatów było wzmocnienie poczucia własnej wartości u uczestników i wyznaczenie przez nich własnych celów, do których chcą dążyć (zmian, jakie chcą wprowadzić w swoim życiu). Spotkanie to również czas na refleksję dotyczącą tego jak wygląda obecne życie młodych ludzi i co można zrobić, aby żyć w zgodzie ze swoimi wartościami.
W pierwszym kroku uczestnicy opowiedzieli o sobie i swoich zainteresowaniach, co pozwoliło na lepsze poznanie się z trenerką.
   Następnie uczestnicy pracowali w małych zespołach (3-5 osobowych) wypisując swoje mocne strony (cechy charakteru, umiejętności, talenty, przymioty ciała i wyglądu). Uczestnicy poszukiwali też 1-2 obszary w życiu, które chcieliby zmienić (zachowania, nawyki, przekonania na swój temat etc.).
   Kolejnym, kulminacyjnym krokiem było opowiedzenie klasie i trenerce o wynikach swojej pracy. Wcześniej trenerka zakontraktowała się z grupą na wspierające i życzliwe słuchanie wystąpień wszystkich uczestników. Takie wystąpienia są niezmiernie ważne w budowaniu pewności siebie oraz radzeniu sobie w przyszłości, w eksponowaniu swoich mocnych stron, oraz w wymagających wystąpieniach publicznych.”

 

Dziękujemy za owocnie spędzony czas i czekamy na kolejne zajęcia!
Pedagog szkolny