• slide1.jpg
  • slide2.jpg
  • slide3.jpg
  • slide4.jpg
  • slide5.jpg
  • slide6.jpg

KONKURS O POWSTANIU WIELKOPOLSKIM

W ramach tegorocznych obchodów NARODOWEGO DNIA ZWYCIĘSKIEGO POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO odbył się konkurs pod patronatem Sejmu RP „ POWSTANIE WIELKOPOLSKIE – HISTORIA MOJEJ RODZINY, HISTORIA MOJEJ MIEJSCOWOŚCI” . My Wielkopolanie pamiętamy o historii naszego regionu i pamiętamy też o poświęceniu naszych przodków, dlatego wielu uczniów z naszej szkoły przygotowało prace konkursowe. Z dumą przedstawiali w pracach działania powstańców na jutrosińskim rynku , w okolicach Jutrosina , a nawet bezpośrednio swoich przodków , którzy w powstaniu walczyli. Prace naszych uczniów zostały przez jury konkursowe docenione i nagrodzone na uroczystym podsumowaniu konkursu, które odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lesznie przy udziale Wicemarszałek Sejmu p. Małgorzaty Kidawy- Błońskiej.

W konkursie nagrodzono:
Julia Kukla z kl. 5b – I miejsce w kategorii klas IV- VI
Anna Dubicka z kl. 6a – wyróżnienie
Natalia Majnert z kl. 5b – wyróżnienie
Maria Pospiech z kl. 6b- wyróżnienie
Laura Waścińska z kl. 6a – wyróżnienie

 

Izabela Wróblewska