Mikołaj w szkole

• Opublikowano: wtorek, 10 grudzień 2019 11:28

6 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole "Mikołajki". Mikołajów było dwóch, były także Śnieżynki. Mikołaje były z nieba i miały ze sobą mnóstwo słodyczy. Czekoladowe figurki gwiazdorków ufundowane przez Radę Rodziców wszystkim smakowały. Oczywiście było też skakanie przez rózgę. Ale w naszej szkole są grzeczne dzieci...Dzień upłynął w radosnej atmosferze.
Samorząd Uczniowski bardzo dziękuję Pani Martynie Misiek – Rejek z Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Jutrosinie z współpracę.

Joanna Głowacz i SU

Jutrosińskie nutki

• Opublikowano: czwartek, 05 grudzień 2019 08:37

W dniu 04.12.2019 chórek ,, Jutrosińskie nutki'' reprezentował szkołę na Przeglądzie Pieśni Adwentowych, który odbył się w odnowionej świetlicy w Szkaradowie. Zaprezentowało się tam ponad dwadzieścia różnych formacji muzycznych. 40 osobowy chórek z Jutrosina z pieśnią ,,Przyjdź Jezu, przyjdź.'' został doceniony przez Jury i otrzymał słowne Wyróżnienie. Uwagę jury przykuł też piękny wokal Kai Wrzeszcz w pieśni ,,Mario, czy wiesz,, i ją również słownie wyróżniono. Uczniowie biorący udział w tym nastrojowym Przeglądzie mieli okazję wysłuchać wielu nowych wykonań jakże trudnego i nieznanego repertuaru , który rozbrzmiewa w kościołach w oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia. Organizatorzy zadbali o piękny klimat i poczęstunek dla wszystkich dzieci a uczestnicy Przeglądu wrócili do szkoły z świątecznymi upominkami.

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

• Opublikowano: czwartek, 05 grudzień 2019 07:26

28 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski, na którą zaproszone były wszystkie klasy, od najmłodszych do najstarszych.
                 Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Nasi uczniowie w pełni wykorzystali tę sposobność i świetnie bawili się przy dźwiękach muzycznych hitów puszczanych przez panią Beatę Wielebską. Nie obyło się bez wróżb i przepowiedni z przymrużeniem oka, chłopcy i dziewczęta mogli poznać imię swojej przyszłej sympatii. Były wróżby z kart, serduszka i kolorowe baloniki do zabawy.. Przy wesołych tańcach i słodkiej kawiarence gdzie można było zakupić napoje i słodycze miło płynął czas.
Kolejna dyskoteka już w Walentynki na którą bardzo serdecznie zapraszamy.

Joanna Głowacz i SU

ZMAGANIA Z BYKAMI

• Opublikowano: czwartek, 05 grudzień 2019 07:20

Dnia 4 grudnia 2019 roku w Rawickiej Bibliotece Publicznej odbyła się II edycja powiatowego konkursu "Rawicka Walka z Bykami". Brali w nim udział uczniowie z dziesięciu szkół, tworząc zespoły dwuosobowe. Uczniowie musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością poprawności ortograficznej i interpunkcyjnej i  poradzić sobie z napisaniem niezwykle trudnego dyktanda, którego autorem był Dariusz Rekosz - pisarz, animator kultury, Pierwszy Honorowy Ambasador Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej kampanii "Mama, Tata & Myself". Zwycięzcami konkursu okazali się uczniowie naszej szkoły : Nikola Babierczuk z kl.8b i Piotr May z kl.7b, plasując się na I miejscu. Uczniowie otrzymali cenne nagrody rzeczowe i dyplom. Gratulujemy!
.                                                                                 Renata Piotrowska

Słodki Początek Adwentu 2019

• Opublikowano: środa, 04 grudzień 2019 13:02

Serdecznie dziękujemy Wszystkim Rodzicom, Proboszczowi i pracownikom szkoły za zorganizowanie "Rodzinnego i słodkiego początku adwentu".

Podjęta akcja spotkała się z dużą aprobatą społeczeństwa: przyjazny klimat stworzony w szkole, dekoracja, muzyka w tle, pyszne ciasta i pierniki, a także kawiarenka z gorącym kakao.

Dyrekcja szkoły

Jeszcze próbny egzamin z języka angielskiego...

• Opublikowano: środa, 04 grudzień 2019 11:13

W dniach 3,4,5 grudnia 2019, w naszej szkole uczniowie klas ósmych zmierzają się z Próbnym egzaminem ósmoklasisty. Jest to idealna okazja aby sprawdzić aktualny stan wiedzy przed właściwym egzaminem ósmoklasisty. Przebieg egzaminu próbnego jest odzwierciedleniem tego, który odbędzie się w kwietniu: Komisja, Sala egzaminacyjna, Arkusze z kartą odpowiedzi, powaga uczniów.