26 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języków Obcych ustanowiony z inicjatywy Rady Europy w 2001 roku w Strasburgu.

Dzięki znajomości języków obcych mamy lepszy dostęp do wiedzy oraz większe możliwości poznania nowych ludzi. Nawet odległe zakątki świata mogą stać się nam bliższe, a zupełnie odmienne kultury bardziej zrozumiałe.

Nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Międzynarodowego Dnia Języków Obcych. Podczas krótkiego apelu uczniowie klas 4-8 przybliżyli nam wiedzę o takich krajach jak Włochy i Czechy, mogliśmy poznać słynne osobowości z Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Klasy 4 przygotowały prace plastyczne obrazujące znaczenie słowa w języku obcym. Uczniowie klas 6 wykazali się dużą wiedzą w Quizie o krajach niemieckojęzycznych i Wielkiej Brytanii. Natomiast przedstawiciele klas 7 i 8 wcielili się w słynne postacie wylosowanego kraju. Dzięki temu uczniowie i nauczyciele mogli poznać i dowiedzieć się ciekawych informacji o cesarzu Francji Napoleonie Bonaparte, niemieckim fizyku i nobliście Albercie Einsteinie, brytyjskim aktorze i komiku Rownie Atkinson oraz hiszpańskim piłkarzu Lamine Yamal.

Nasza szkolna podróż po krajach Europy dostarczyła nam wielu cennych informacji oraz wrażeń.

Dziękuję uczniom za zaangażowanie w szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Języków Obcych.

Magdalena Wawrzyniak z Samorządem Uczniowskim

Międzynarodowy Dzień Języków Obcych – 26 września 2024