Uczniowie z obu grup kółka historyczno- geograficznego już wiedzą , że patrząc pod nogi można znaleźć cenne rzeczy , a wszystko za sprawą pana Dariusza Nieboraka. Jutrosinianin , który zawodowo zajmuje się konserwacją i renowacją zabytków oraz dzieł sztuki zapoznał nas ze swoją pasją, czyli kolekcjonowaniem skamieniałości i minerałów. Z pomocą pana Ireneusza Mikołajewskiego udało się zorganizować spotkania naszych uczniów z panem Nieborakiem w Muzeum Ziemi Jutrosińskiej. Zostaliśmy zapoznani z fragmentem okazałej kolekcji pana Dariusza i wprowadzeni w świat amonitów i paleontologii. Okazuje się , że łatwo zarazić się pasją pana Nieboraka, ponieważ na trenie Jutrosina można odnaleźć wiele skamieniałości i minerałów, zwłaszcza krzemień czekoladowy czy cenny krzemień pasiasty. Uczniowie zostali wtajemniczeni w metody poszukiwawcze, wiedzą jakie są  niezbędne narzędzia i na co zwracać uwagę znajdując jakikolwiek kamień. Od dziś patrzymy uważnie pod nogi.
                            Opiekun kółka
                            Izabela Wróblewska