Dnia 23 kwietnia 2024 r. uczniowie klas IV- VIII wzięli udział w szkolnym konkursie ortograficznym, który polegał na napisaniu dyktanda sprawdzającego pisownię wyrazów z " rz, ż, ó, u, ch, h" wraz z wyjątkami, pisownię wyrazów wielką i małą literą, łączną i rozdzielną pisownię, a także poprawność interpunkcyjną. Dyktando pisało 20 uczniów. Nie było łatwo, uczestnicy musieli napisać takie wyrazy jak: oryginalny, pięćdziesięcioipółletni.

Cel konkursu, którym było powtórzenie zasad pisowni wyrazów, został osiągnięty, dlatego wszystkim pięknie dziękujemy.

Laureaci konkursu:

- Patrycja Kowalska z klasy 7a- I miejsce

- Aleksandra May z klasy 8a- II miejsce

- Filip Organistka z klasy 5a- III miejsce

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Jutrosinie, za które serdecznie dziękujemy. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnym powiatowym etapie.

Organizatorzy: Renata Piotrowska, Marlena Janura, Justyna Waścińska