Menu główne

  • Aktualności
  • Historia szkoły
  • Dokumenty szkoły
  • Kalendarz
  • Kadra
  • Stołówka
  • BIP
  • Klauzula informacyjna
  • Galeria
  • Kontakt
  • Starsza wersja witryny
  • Raport o stanie zapewniania dostępności podmiotu publicznego

Menu ucznia

  • Dziennik elektroniczny
  • Plan lekcjiPlan lekcji
  • Poczta Microsoft
  • Teams online
  • Sportowe TalentySportowe Talenty
  • Nauka pływania Nauka pływania
  • Dowozy/odwozy
  • Zajęcia rozwijające kreatywność

Menu nauczyciela

  • Skrzynka pocztowa

Aktualności

Dzień Dziecka

Szczegóły
Opublikowano: 02 czerwiec 2026
Dziś uczniowie zamienili szkolne ławki na aktywność na świeżym powietrzu. Był czas na zadania sprawnościowe, umysłowe wyzwania, wspólną zabawę i mnóstwo radości. Na zakończenie nie zabrakło również słodkiej niespodzianki🍦.
Z okazji Dnia Dziecka życzymy Wam, abyście nigdy nie tracili ciekawości świata, odwagi do marzeń i radości z małych rzeczy. Niech każdy dzień przynosi nowe powody do uśmiechu, a dziecięca wyobraźnia prowadzi Was przez życie.
Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Mówi się: "W zdrowym ciele zdrowy duch". Zgodnie z tym mottem na koniec Dnia Dziecka zostały przeprowadzone ekologiczne zawody sportowe. Rywalizacja odbyła się w trzech turach:
I - klasy 4-5, II- klasy 6-7 i III- klasy 8 kontra nauczyciele. Wśród konkurencji pojawiło się m.in.wieszanie prania na czas, spacer z książką, przelewanie wody czy ciągnienie na kocu. Radości nie było końca. Zdrowa rywalizacja zagościła w naszych sercach. Ostatecznie wygrali najlepsi: klasa 4a, 7b i 8b. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy. Składamy też rodzicom i opiekunom największe podziękowania za pomoc i zaangażowanie. Bez Was nic by się nie udało. Dziękujemy za owocna współpracę. To wszystko jest dla Naszych Dzieci.
Organizatorzy: Paulina Rapior, Izabela Wróblewska
 
 
 
 
 
 
 
1 czerwca odbył się też konkurs ekologiczny pt."Eko-moda". Przedstawiciele poszczególnych klas zaprezentowali w ekologicznych strojach wykonanych m.in. z foli, opakowań po jajkach czy płyt CD. Jury dokonało wyboru najlepszych kreacji.
Ostatecznie:
I miejsce zajeła klasa 4c,
II miejsce - klasa 7b
i miejsce III - klasa 4b.
Z pozostałych klas wyłoniona została nagroda publiczności. Gromkie brawa od wszystkich uczniów otrzymał strój klasy 8a.
 
 
 
 
 
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za miłą niespodziankę z okazji Dnia Dziecka. Otrzymane vouchery, jak widać, już rozpoczęły swoją realizację, a kiełbaski z apetytem znikały z talerzy.
 
 
 
 

Zajęcia nauki pływania Wiosna 2026

Szczegóły
Opublikowano: 28 maj 2026

W II  półroczu br szkolnego szkoła zrealizowała kurs nauki pływania dla uczniów klas II-III i IV – VIII dla 70 uczniów.

Podstawowym celem było doprowadzenie do opanowania przez uczniów elementarnych sposobów pływania, a także uświadomienie dzieciom i rodzicom korzyści zdrowotnych, jakie pociąga za sobą umiejętność nauki pływania. Poza tym najmłodsi uczniowie uczyli się samoobsługi w szatni, co na początku sprawiało im dużą trudność. Zajęcia odbywały się zgodnie z przyjętym harmonogramem. Pod kierunkiem instruktorów dzieci poznały tajniki nauki pływania, uczyły się bezpiecznego poruszania się po akwenie wodnym. Widoczne są postępy: dzieci nie boją się przebywać w wodzie, starsi uczestnicy nabyli umiejętność samodzielnego pływania. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach na basenie, z niecierpliwością czekały na każdy kolejny wyjazd.

Wszyscy nauczyciele byli zaangażowani w opiekę nad dziećmi podczas wyjazdów, za co bardzo dziękujemy w imieniu uczestników zajęć.

Koordynatorzy projektu

Nocka w szkole

Szczegóły
Opublikowano: 27 maj 2026
Uczniowie klas 2a, 2b, 2c oraz 3b wzięli udział w pełnej atrakcji i niezapomnianych emocji ,,Nocce w szkole". Był to wieczór, podczas którego nie zabrakło wspólnej zabawy, śmiechu i wielu ciekawych aktywności.
Wieczór rozpoczął się od wspólnego posiłku - dzieci z ogromny apetytem zjadały pizzę, a następnie aktywnie spędzały czas na boisku szkolnym oraz sali sportowej, biorąc udział w licznych grach i zabawach.
Nie zabrakło również chwili relaksu podczas seansu filmowego, któremu towarzyszył oczywiście popcorn.
Największe emocje przyniosła nocna gra terenowa. Uzbrojeni w latarki uczniowie przemierzali szkolne korytarze w poszukiwaniu ukrytych kopert z zadaniami. Wspólne rozwiązywanie zagadek dostarczyło wszystkim mnóstwo radości, śmiechu i dobrej zabawy.
,,Nocka w szkole" była doskonałą okazją do budowania przyjaźni, współpracy i tworzenia pięknych wspomnień. To wydarzenie z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników 😊
 
 
 
 
 
 
 

Wycieczka do Łodzi

Szczegóły
Opublikowano: 27 maj 2026
Trzy dni pełne wrażeń w Łodzi – mieście kultury, sztuki i filmu
Uczniowie klas 4a i 7a wyruszyli pociągiem na trzydniową wycieczkę do Łodzi – miasta znanego z niezwykłej historii przemysłowej, pięknych murali oraz filmowej atmosfery. Już
od pierwszych chwil nie brakowało emocji, ciekawych odkryć i wspólnej zabawy.
Pierwszym punktem programu było zwiedzanie zabytkowego Księżego Młyna – dawnego osiedla fabrycznego Karola Scheiblera, które do dziś zachwyca klimatem XIX-wiecznej Łodzi. Uczniowie uczestniczyli tam w grze terenowej, podczas której musieli rozwiązywać zagadki, odnajdywać ukryte miejsca i współpracować w grupach. Dzięki temu mogli poczuć się jak prawdziwi odkrywcy historii miasta. Księży Młyn to wyjątkowe miejsce, nazywane dawniej „miastem w mieście”.
Ogromne wrażenie zrobiły także łódzkie murale. Spacer ulicami miasta przypominał wizytę w galerii sztuki pod gołym niebem. Kolorowe i pełne symboli malowidła wzbudzały zachwyt oraz zachęcały do robienia pamiątkowych zdjęć. Uczniowie przekonali się, że sztuka może być obecna wszędzie – nawet na ścianach kamienic.
Niezapomnianą atrakcją okazała się również wizyta w Muzeum Kinematografii w Łodzi.
To jedyne takie muzeum w Polsce, poświęcone historii filmu i animacji. Uczniowie poznali dawne projektory, kamery oraz bohaterów kultowych polskich bajek. Dowiedzieli się również, dlaczego Łódź nazywana jest stolicą polskiego filmu.
Szczególnym doświadczeniem była wizyta w Black World – niezwykłym miejscu pokazującym świat osób niewidomych. Uczniowie odbyli spacer w całkowitych ciemnościach, podczas którego musieli polegać wyłącznie na słuchu, dotyku i wzajemnej pomocy. Ta wyjątkowa lekcja pozwoliła lepiej zrozumieć codzienne wyzwania osób niewidomych oraz nauczyła empatii, wrażliwości i współpracy. Dla wielu uczestników było to jedno z najbardziej poruszających przeżyć podczas całej wycieczki.
Kolejnym ważnym punktem wyjazdu były warsztaty w Centralnym Muzeum Włókiennictwa mieszczącym się w słynnej Białej Fabryce Ludwika Geyera. Podczas zajęć uczniowie poznali historię tworzenia się miasta i przemysłu włókienniczego, oglądali dawne maszyny oraz własnoręcznie wykonywali kreatywne prace związane z mapami.
Wycieczka do Łodzi była doskonałą okazją do nauki poprzez zabawę, poznania historii miasta oraz wspólnego spędzenia czasu. Uczniowie wrócili zmęczeni, ale pełni wrażeń, nowych doświadczeń i pięknych wspomnień.
K.Kasprzak, K.Popielas, M.Janura
 
 
 
 
 
 
 
 

Strona 2 z 61

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10