• slide1.jpg
  • slide4.jpg
  • slide5.jpg
  • slide6.jpg

Harmonogram powrotu uczniów do stacjonarnej nauki w szkole

• Opublikowano: piątek, 30 kwiecień 2021 09:12

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, które wchodzi w życie z dniem 3 maja 2021 r.:

Od 4 maja br. do szkoły wracają wszystkie dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a w kolejnych tygodniach stopniowo starsi uczniowie. Od 31 maja br. szkoły i placówki oświatowe będą funkcjonowały w trybie stacjonarnym.

Zajęcia będą odbywały się zgodnie z reżimem sanitarnym. Pamiętamy o maseczkach, dezynfekcji rąk i zachowaniu bezpiecznej odległości.

Świetlica szkolna będzie czynna zgodnie z Planem pracy świetlicy.

Stołówka szkolna cały czas funkcjonuje.

Dowóz dzieci klas I-III, w dniach 4.05-6.06.2021 zgodnie z przyjętym Harmonogramem z dnia 18.01.2021.

NARESZCIE MAJ!!!!!

• Opublikowano: piątek, 30 kwiecień 2021 08:45

Jak co roku wszyscy z utęsknieniem czekamy na maj. Oprócz pięknej, wiosennej pogody, miesiąc ten obfituje w ważne dla nas- Polaków święta. Jak co roku dnia 1 maja obchodzić będziemy Święto Pracy, dnia 2 maja Święto Flagi, a 3 maja Święto Konstytucji 3 maja (w tym roku minie 230 lat od tego ważnego wydarzenia).

Dla przypomnienia: Święto Konstytucji 3 maja jest świętem państwowym obchodzonym w Polsce na pamiątkę uchwalenia w 1791roku konstytucji mającej na celu poprawę sytuacji politycznej Rzeczpospolitej Obojga Narodów.

W tym roku szkolnym, starsi uczniowie naszej szkoły mieli okazje zapoznać się z wydarzeniami związanymi z konstytucją w krótkim filmie, a potem sprawdzić swoją wiedzę na temat Konstytucji 3 maja, w krótkim teście.
Młodsi uczniowie, przysyłali zdjęcia z widocznymi symbolami, barwami związanymi z naszą ojczyzną. Uczniowie, którzy najlepiej poradzili sobie z testem otrzymają ocenę celującą z historii, a „ patriotyczne zdjęcia” przedstawiamy poniżej.

Wszyscy pamiętajmy aby uczcić Święto wywieszając flagę narodową przed domem!!!

Nauczyciele historii

Palić, nie palić - oto jest pytanie?

• Opublikowano: środa, 28 kwiecień 2021 11:27

Konkurs przeznaczony dla uczniów klas 5 w ramach Programu Palić nie palić, który ma za zadanie edukować młodzież o skutkach sięgania po różnorodne używki.
Tegoroczne zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu prezentacji multimedialnej na temat szkodliwości palenia tytoniu i inhalowania e-papierosów.

Celem konkursu było opracowanie prezentacji pod hasłem ,,Palić, nie palić – oto jest pytanie?” która propaguje zdrowy styl życia wolny od palenia tytoniu i inhalowania e-papierosów, poszerzenie wiedzy uczniów na temat składu papierosów i e-papierosów, ich wpływu na organizm nastolatka i osoby dorosłej oraz negatywnych skutków palenia tytoniu i używania e-papierosów (zdrowotnych, społecznych, ekonomicznych), promowanie niepalenia i nieużywanie e-papierosów szczególnie w środowisku młodzieży szkolnej i kształtowanie postawy asertywnej wobec osób palących tytoń i inhalujących e-papierosy.

Dnia 27.04.2021 r. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rawiczu rozstrzygnął etap powiatowy konkursu pt. „Palić nie palić – oto jest pytanie?”.

Komisja  Konkursowa  przyznała:

I  miejsce- Marek Ferens  ze  Szkoły  Podstawowej  w Gościejewicach,

II  miejsce – Sandra Tatarek ze Szkoły  Podstawowej  w Pakosławiu,

III miejsce- Natalia Pawlicka ze Szkoły Podstawowej w Jutrosinie.

Natalii Pawlickiej - uczennicy klasy 5a oraz p.W. Swornowskiemu, który przyłączył się do organizacji etapu szkolnego serdecznie gratulujemy!

Zachęcamy do obejrzenia powyższej prezentacji.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

• Opublikowano: środa, 28 kwiecień 2021 11:20

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, tradycyjnie poświęcony jest promocji literatury i czytelnictwa, a także problematyki związanej z ochroną praw autorskich.

23 kwietnia przypada ustanowiony przez UNESCO Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W tym roku Światową Stolicą Książki jest Tbilisi (Gruzja). Polski Komitet ds. UNESCO podkreśla, że "książka, bardziej niż kiedykolwiek dotąd, staje się źródłem siły do przezwyciężania przymusowej izolacji".

"W sytuacji, gdy w rok od wybuchu pandemii większość szkół na całym świecie jest częściowo lub całkowicie zamknięta, co drugi młody człowiek nie ma dostępu do jakiejkolwiek zorganizowanej formy edukacji, a wszyscy ludzie zmuszeni są ograniczać czas spędzany poza murami własnego mieszkania, książka, bardziej niż kiedykolwiek dotąd, staje się źródłem siły do przezwyciężania przymusowej izolacji, wzmacniania więzi między ludźmi, poszerzania naszych horyzontów pobudzania kreatywności"

napisano na stronie Polskiego Komitetu ds. UNESCO.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Władysława Bartkowiaka w Jutrosinie również przyłączyli się do akcji wysyłając zdjęcia swoich ulubionych książek.

Zasady pracy szkół po 26 kwietnia

• Opublikowano: piątek, 23 kwiecień 2021 10:47

Od poniedziałku, 26 kwietnia 2021 r. w jedenastu województwach uczniowie z klas I-III będą mieli zajęcia hybrydowo, a ci z pozostałych klas będą się uczyć jak dotychczas.

W Wielkopolsce organizacja pracy szkół pozostaje bez zmian. Uczniowie klas I-III i IV - VIII nadal będą uczyć się zdalnie.

Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 22 kwietnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19